13 Haziran 2013 Perşembe

Geleceğin büyük yazarı, Arda Yetmişbir’eSevgili kardeşim Arda,
Bu blogta okuduğum kitapları kendimce yorumlayıp, bir şeyler karalamaya çalışıyorum. Gezi kütüphanesine bağışladığın kitabın kapağındaki yazı, benim okuduğum her hangi bir kitaptan bile daha etkileyici ve ağırdı. Bu yüzden bugünü ve yazını hiç unutmamak için burada adı geçen yazarların arasında senin de olmanı istedim.

Çağını yakalayamayan senden yaşlarca büyük yazarlara, sadece yazıp satılmasını bekleyen, oturduğu yerden 2 yorum yapıp kaçan amcalarına, teyzelerine, rüzgarın estiği yöne harflerini bırakan koca boş beyinlere büyük bir ders verdin sen. Bunun için okuduğum en güzel romanı yazdın.

Senden kat kat büyük insanları bir kaç cümlenle ağlatmayı başardın.
Bu topraklar senin gibi yazarları görmeyeli uzun yıllar oldu canım kardeşim. Nazım’ın, Sabahattin Ali’nin, yazdığı için öldürülen, hapis yatan gazetecilerin sesi olacaksın belki ileride bir gün. Bu yüzden seni ve yazını hiç unutmayacağım. Kitabın çıktığı gün ilk ben alacağım.

Gezide hepimiz birbirimizden bir şeyler öğrendik, ama senin satırlarından ben kendi adıma daha çok şey öğrendim.

Bir gün kitapçılarda adını gördüğümde; bugün biber gazıyla karışık gururdan yaşaran gözlerimiz, o gün sadece gururdan yaşaracak emin ol. Şimdiden romanın en çok okunanlarda kardeşim.


Yüreğin ve kalemin için teşekkürler. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder